V petek,15. 12. 2017, so si učenci od 4. do 5. razreda naše šole, v Domu na Vidmu, ogledali film Košarkar naj bo ter ODISEJA PLANETARIJ.  Tako film, kot planetarij, sta zelo navdušila.

Film je nastal po istoimenski knjižni uspešnici Primoža Suhodolčana. Pripoveduje zgodbo o lenem, nerodnem, vedno lačnem in neskončno visokem Ranti, ki se mu življenje postavi na glavo, ko ga nekega dne učitelj telovadbe Salta povabi v košarkarsko ekipo. S tem se za Ranto začne razburljiva pot, pri vseh šolskih in obšolskih dogodivščinah pa ga spremlja in spodbuja duhoviti prijatelj/menedžer Smodlak. Iz lene nerode počasi zrase zagrizen športnik, zvest prijatelj in privlačen fant.

V planetariju, kjer je bila slika (filmska projekcija) razpeta kot nebo nad nami, smo poslušali splošna predavanja o vesolju in “potovali skozi vesolje”.

Nekaj utrinkov na https://photos.app.goo.gl/WP0QuTqjVSGbNdqF3.

(Visited 40 times, 1 visits today)
Dostopnost