Učenci 1. triade smo se v torek, 6.3.2018, odpravili na Obalo spoznavat različne vrste prometa. Pot smo najprej začeli peš – z vzponom na 84 m visok Srmin, od koder smo si ogledali panoramsko sliko Luke Koper. Po poti na hrib smo nabrali lovor, vonjali rožmarin ter se seznanili z žuko. Sledil je ogled tovorne železniške postaje, kjer smo stopili v  nadzorni stolp. Lačne trebuščke smo potešili kar v restavraciji železniške postaje. Naša pot se je nadaljevala po Luki Koper. Z avtobusom smo si ogledovali različne terminale, za piko na i pa je poskrbela vojaška ladja Triglav 11. Vedoželjnost otrok je potešilo zanimivo pripovedovanje nekdanjega vodje kontejnerskega terminala. Bogatejši za nova spoznanja smo pot nadaljevali v Portorož. Letališče nam je postreglo z zanimivim ogledom meteorološke postaje ter prostranim razgledom z nadzornega stolpa letališča. Kljub dežju smo bili enotnega mnenja, da je bil dan poln adrenalina in nepozabnih doživetij.

Več fotografij na https://photos.google.com/share…

(Visited 59 times, 1 visits today)
Dostopnost