Zjutraj smo se, učenci 6. in 7. razreda, izpred šole odpeljali v podjetje “Plama”. Najprej smo se spoznali z vodičko, ki nas je odpeljala na oddelek Termoplasti, medtem ko je odšla druga skupina v Plama-pur.  V Termoplastih smo si ogledali ekstruzijo, tiskarske linije, varilne linije in reciklažo odpadnega materiala.  Seznanili smo se s postopkom, kako iz surovin nastane vrečka. Bilo je zelo zanimivo. Po končanem prvem delu ogleda, smo se vsi zbrali na kupu in pomalicali v novi menzi.  Po malici sta se skupini zamenjali. Sedmošolci smo odšli v Plama-pur. Najprej smo si ogledali film o podjetju, nato smo odšli v laboratorij. Opisali so nam postopek izdelave pene in povedali, da se vse začne v laboratoriju. Nato nas je vodička odpeljala v tiste dele podjetja, kjer je dovoljen ogled. Ogledali smo si kako prihajajo iz proizvodnje  60 metrski bloki »spužve«.  Pokazali so nam tudi postopek izdelave gobic, ki jih proizvajajo za podjetje Vileda. Po končanem ogledu smo se lepo zahvalili vodičkam, ki sta nam zelo lepo predstavili obe podjetji in se z avtobusom odpeljali proti šoli.

Lea Kovačič in Valentina Mavrič, 7. r.

Več na:https://photos.app.goo.gl/WUht0UtUrRijNZLp2

(Visited 326 times, 1 visits today)
Dostopnost