V ponedeljek, 28.5.2018, smo se učenci od 6. do 9. razreda odpravili na  Gorenjsko. Izpred šole smo startali  ob 7.30 uri. Prva postaja je bila Škofja Loka. Tam smo si ogledali Loški grad. V tem gradu je med drugim soba, kjer je predstavljen Ivan Tavčar. Seznanjeni smo bili tudi s športniki, ki so bili rojeni v tem mestu. Jan Oblak zmaga! Pot nas je vodila do Vrbe, kjer se je rodil pesnik France Prešeren. Tam smo si ogledali njegovo rojstno hišo, ki je majhna in zanimiva. Gospod Janez, naš vodič je na smešen in simpatičen način predstavil življenje Prešerna. Za konec smo se s pletno odpravili na Blejski otok. Tam smo imeli, kot rečejo Slovenci: »Prosto po Prešernu.« Nekateri smo odšli do vode, drugi pa na zvonik. Ko smo se vrnili, smo odšli na blejsko kremšnito, ki je bila zelo sladka in dobra, mmmm. Po poti nazaj smo naleteli na gnečo in malček zamujali. Nazaj smo prišli okrog 18.00. Bilo je zanimivo, razburljivo in poučno.

Maks in Tadej, 9.razred

 

Več fotografij na: https://photos.app.goo.gl/j1DtirLSRs1n4G453

 

(Visited 34 times, 1 visits today)
Dostopnost