Učiteljica glasbe in zborovodkinja Damjana Kinkela se je preko evropskega projekta Erasmus+ v mesecu juliju udeležila mednarodnega  poletnega seminarja Orff Schulwerk. Seminar je potekal od 15. do 21. 7.  2019 na Orffovem Institutu v Salzburgu v Avstriji. Na seminarju so udeleženci spoznavali pesmi, ritme in plese s celega sveta po Orffovem pristopu. Carl Orff je bil skladatelj, ki je s svojo ženo Dorotheo Gunther razvil metodo, pri kateri se otrok celostno razvija s poslušanjem, gibom, plesom, govorom in petjem. Učenje poteka po metodi odmeva ter s pomočjo improvizacije, kreativnosti in ustvarjalnosti. Zelo kvaliteten in dobro organiziran 44 urni seminar so izvajali vrhunski predavatelji iz različnih držav: Andrea Ostertag in Reinhold Wirsching iz Avstrije, Raul Cabrera iz Kube, Estevao Marquez iz Brazilije, Monika Kionka iz Poljske ter Werner Beidinger iz Nemčije. Učiteljica Damjana je bila edina slovenska predstavnica med stotimi seminaristi s celega sveta. Zagotovo bo pridobljeno znanje vplivalo na pouk glasbe na naši šoli.

  Več fotografij na:  https://photos.app.goo.gl/bV42SzCja6WwmaKa9

 

(Visited 58 times, 1 visits today)
Dostopnost