V soboto, 16. 9. 2018, smo se s planinskim krožkom odpravili na izlet. Z avtobusom smo se odpeljali na Bač, kjer smo se na igrišču skupaj z drugimi planinci iz okoliških šol pozdravili na letošnjem prvem planinskem izletu. Povedali smo nekaj o Miroslavu Vilharju, čigar dvestoto letnico rojstva praznujemo letos. Nato smo se odpravili na Tuščak. Stezica je bila ozka in dolga kača otrok in mentorjev se je vila od vznožja do vrha. Bilo je strmo, a pot je bila kratka in lep razgled nas je kmalu pričakal.

Ko smo pomalicali in se fotografirali, smo se odpravili naprej do gradu Kalec. Tam so nas pričakali veselo! Bila je namreč proslava ob obletnici rojstva že prej omenjenega pesnika Miroslava Vilharja, ki je tu živel in ustvarjal. Igralo se je in pelo, mi pa smo z veseljem poslušali.

Nazadnje smo se odpravili v Knežak, kjer so nas pri šoli pričakali avtobusi. Utrujeni od hoje, a še vedno polni navdušenja smo se odpeljali proti Podgradu.

Zarja Ljubič, 9.r

Več na: https://photos.app.goo.gl/g1s2drA5mS3xbrt57

 

(Visited 25 times, 1 visits today)
Dostopnost