V četrtek zjutraj, 11. 10.,  smo se sedmošolci odpravili v knjižnico Makse Samsa v Ilirski Bistrici. Tam nas je pričakalo megleno jutro. V knjižnici nas je sprejela knjižničarka in nam predstavila knjižnico in Makso Samso, po kateri je knjižnica poimenovana. Maksa Samsa je bila pesnica in učiteljica. Prijateljevala pa je s slovenskim pesnikom Srečkom Kosovelom. V knjižnici imajo tudi domoznanski oddelek. Na  oddelku imajo samo najbolj dragocene knjige in razglednice iz naših krajev. Spoznali pa smo tudi računalniški program COBBIS, s pomočjo katerega smo poiskali dve knjigi. Ob koncu ogleda smo rešili kviz o knjižnici in dobili knjigo za domov.

Obisk knjižnice se mi je zdel zelo zanimiv in naučil sem se veliko stvari o knjižnici Makse Samsa.

 

Več na: https://photos.app.goo.gl/kK3vY6VhxsVUwCav8

 

Nik Barba, 7. razred

(Visited 30 times, 1 visits today)
Dostopnost