V ponedeljek, 11. 2. 2019, smo se učenci od 1. do 5. r. odpravili v gledališče Koper. Ko smo prispeli, smo najprej pomalicali, nato pa nas je gospod Dragan, organizator kulturnih programov, popeljal skozi koprsko gledališče. Ogledali smo si šivalnico, kjer kostumografi izdelujejo kostume za predstave. V maskirnici nam je gospod Davor pokazal zanimive rekvizite; lahko smo celo pomerili različne lasulje, brke, brade … Zelo smo se zabavali! Pred ogledom predstave smo si ogledali še prostor, kjer skladiščijo vse predmete, ki jih potrebujejo za scenografijo predstav. Vsi nestrpni smo nato odšli v glavno dvorano in si ogledali predstavo Loli, Boli in svet, poln čudes. Skupaj z morskim volkom Bolijem in njegovo vedoželjno vnukinjo Loli smo »prepotovali« celo Slovenijo in  Svet poleteli smo celo v vesolje. Predstava nam je bila tako všeč, da smo po poti nazaj veselo prepevali pesem Loli, Boli, greva naokoli …

 

Bilo je poučno in zabavno.

 

no images were found

 

 

 

 

(Visited 52 times, 1 visits today)
Dostopnost