V petek, 18.septembra smo odšli v Suhorje na kmetijo Volk.

Prvo učno uro smo imeli že pred šolo, kjer nam je učiteljica Tamara razložila, kaj bomo delali.

Ko smo prišli na kmetijo, smo zagledali prisrčno psičko Lučko, ki smo jo vsi zelo vzljubili. Potem smo prišli v hlev in tam videli ljubko svinjo. Pohvaliti moramo, da je bil hlev zelo čist. Nato smo si temeljito ogledali koze in ovce. V sadovnjaku smo pobrali jabolka. Končno je nastopila malica. Pojedli smo na prečudovitem vrtu. S polnimi želodčki smo odšli k potoku, kjer smo si naredili mlinčke in nekateri so se celo vrteli. Na koncu smo si ogledali še konje.

Ker je bilo zelo lepo, je čas hitro minil.

Bilo nam je zelo všeč.

Hvala za tako lep dan.

 (Nuša, Nina in Zoja iz 4. r)

 

 

 

 

 

 

 

 

V petek, 18. septembra smo se s sošolci odpravili na izlet v Suhorje na kmetijo Volk. Z nami sta bili učiteljici Tamara in Irena. Skupaj smo se odpeljali in na avtobusu prepevali ljudske pesmi. Na kmetiji smo šli do gospodarja, a je za nami tekel pes. Gospodarja smo vprašali, koliko je pes star in če ga lahko pobožamo. Rekel nam je, da se pes imenuje Lučka in da je stara tri leta. Naša sošolka Nuša je nahranila kokoši in jim nalila vodo. Pohiteli smo v sadovnjak, kjer je gospodar nahranil prašiče. Odpravili smo se pogledat ovce in koze. Nato smo šli na malico. Posedli smo na klopco, stole, ležalnike. Medve z Milo pa sva se usedli v visečo mrežo. Toliko časa sva se zibali, dokler nisva obe telebnili na tla. Po malici smo šli k potoku izdelat mlinčke. Z mlinčki smo se igrali in preizkušali njihovo delovanje. Nazadnje smo šli še pogledat konje. Mislim, da jih je bilo devet. Božali smo jih in hranili, dokler se dva konja nista začela gristi. Gospodar je konje pomiril. Ura je bila pozna, zato smo se morali vrniti v šolo.

Zahvalili smo se in odpeljali v šolo.

Zelo zelo lepo mi je bilo in upam, da se spet vrnemo.  

(Brina in Mila)   

https://photos.app.goo.gl/Mg9YYoPiUrA14DYm7

 

 

 

 

(Visited 374 times, 1 visits today)
Dostopnost