Tudi letošnje šolsko leto je potekalo v znamenju pandemije koronavirusa.

Med učenjem na daljavo sta si devetošolki Zala in Žana zadali prav posebno nalogo. Sprejeli sta izziv in pod mentorstvom Vesne Babnik in dr. Mojce Juriševič iz Pedagoške fakultete UL opravili zahtevno raziskovalno delo. Učenki je zanimalo, kako se učenci tretjega triletja osnovnih šol v občini Ilirska Bistrica počutijo med epidemijo. Svojo raziskovalno nalogo z naslovom Vpliv epidemije SARS-CoV-2 na počutje mladostnikov sta aprila uspešno predstavili in zagovarjali na regijskem Srečanju mladih raziskovalcev v Logatcu. Njuna raziskovalna naloga je v mesecu maju prepričala tudi strokovno komisijo 1. kroga državnega tekmovanja, ki jo je uvrstil med najboljših šest raziskovalnih nalog s področja psihologije ali pedagogike na osnovnošolskem nivoju. Tako sta učenki prejeli povabilo v 2. krog državnega tekmovanja. Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije je potekalo 28. junija v Murski Soboti. Na njem sta učenki uspešno predstavili svoje raziskovalno delo in osvojili srebrno priznanje za doseženi rezultat na 55. Srečanju mladih raziskovalcev Slovenije 2021, ki ga podeljuje Zveza za tehnično kulturo Slovenije.

Vesna Babnik, učiteljica

(Visited 116 times, 1 visits today)
Dostopnost